Pamatskola

RĪGAS 45. VIDUSSKOLĀ

2014. GADA 17. DECEMBRĪ  PL. 18.00

SVINĪBU ZĀLĒ

 

SEMESTRA NOSLĒGUMA KLAVIERMŪZIKAS KONCERTS

 

PIEDALĀS SKOLOTĀJAS MMus EDĪTES MILLERES SKOLĒNI:

 

EVA ZĀLĪTE, ADELE LIELĀ, PATRICIJA KOKOREVIČA, ANCE KRAVALE, EMĪLIJA CIMBAĻUKA, LĪVA VERKĒVIČA, ALEKSA PATRĪCIJA SVIKLE, TERĒZE ANNA ZARĀNE, KRISTOFERS RALFS ŽUKOVSKIS, MARIJA BRŪVELE, ĢIRTS GAGAINIS-KAGAINIS, TĪNA GRAUDIŅA, MAIJA IESALNIECE, ESTERE NERUGĀLE, SANIJA DEVGIALOVICA, LUĪZE KAĶĪTE, DORA GROSKAUFMANE, ANNA LĒCONE, GABRIELA UTĀNE, LĀSMA KRASTA, JUSTĪNE GVINETA ZAJACA,  GERDA EISAKA,  MEGIJA SPRUKULE, ANDREJS BALODIS, HERTA JŪLIJA BARKĀNE, EMĪLS BUNGA, AGNESE VIŅŅIKOVA, KITIJA ĀBELĪTE, MEGIJA BRĀKŠA, MEGIJA MELĀNIJA KARJUSA, NATĀLIJA MELNE,   EDĪTE MILLERE

 

 

LAIPNI AICINĀM UN GAIDĀM!

 

 

2013./2014.m.g. uz Rīgas novada mūzikas konkursam no jaunākās grupas (5.-8.kl.) izvirzīti – Agnese Mennika (6.b),Rolands Erkmanis (6.b),Sintija Ceplauska(6.b) un Aneta Tarasova (8.b).

19. februārī turēsim īkšķus, lai mūsu skolēni labi startētu 3. Rīgas novada mūzikas olimpiādē un tiktu izvirzīti Republikas atklātai 3. olimpiādei !

 

 

I Starptautiskā Mūzikas olimpiāde  notika Tallinā laikā no 2012. gada  25. – 29. aprīlim. Piedalījās skolēni no Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Polijas, Slovēnijas un Latvijas, divās vecuma grupās (no 12 – 14 un 15 – 18 gadiem). Latviju pārstāvēja 7 skolēni – no Daugavpils, Rēzeknes, Krāslavas un Rīgas, kuri sīvā sacensībā 2012. gada 8. martā starp 106 republikas olimpiādes dalībniekiem ieguva Zelta diplomus.

No mūsu, Rīgas 45. vidusskolas, republikas konkursā piedalījās 4 skolēni – Lelde  Maija Līce (jaunākajā grupā), Alise Cimbaļuka (vecākajā grupā),  bet Zelta diplomus un tiesības pārstāvēt Latviju I Starptautiskā Mūzikas olimpiādē  jaunākajā grupā ieguva  Samanta Bernāte no 8.b klases, un Rebeka Goba no 9.b klases – vecākajā grupā.

Olimpiādes atklāšanas pasākumā visus I Starptautiskās Mūzikas olimpiādes dalībniekus sveica Igaunijas Mūzikas un Teātra akadēmijas asociētā profesore, olimpiādes idejas radītāja un galvenā organizatore Ene Kangron.

Pirmajā konkursa dienā skolēni sacentās mūzikas literatūras un teorijas jautājumos, nošu lasīšanā no lapas un ritmizēšanā, bet pēcpusdienā sekoja  sacensības dziedātprasmē – koncertsituācijā. Meitenes izpildīja latviešu tautasdziesmas a cappella. Samantas izpildījumā skanēja latviešu tautasdziesmu Dzied’ , māsiņa, skaistas dziesmas, bet  Rebekas – Sīka, maza es meitiņa.

Vakarā olimpiādes organizatori bija noorganizējuši izcilu kolektīvu koncertu, kurā ar muzikalitāti izcēlās Tallinas Mūzikas vidusskolas trio. Sajūsmu klausītājos izraisīja Tallinas zēnu kora priekšnesumi ar atraktivitāti, kustībām un publikas iesaistīšanu.

Nākošajā dienā dalībnieki izpildīja savas oriģinālkompozīcijas. Uz oriģinālkompozīciju atskaņošanu atbrauca 9. b klases meitenes – Alise Cimbaļuka un Kate Dudure, lai atskaņotu Rebekas Gobas latviešu tautasdziesmas Es savai māmiņai apdari. Publikas atsaucību guva  Samantas Bernātes Dziesma no sirds.

Vakara koncertā katras valsts delegācija sniedza nelielu savas valsts vizītkarti ar dziesmām. Olimpiādes laikā skolēni visās dienās izjuta muzikālo gaisotni gan piedaloties konkursā, gan klausoties koncertus, gan  pašiem uzstājoties Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā Tallinā.

Noslēguma koncertā uzstājās žūrijas speciālbalvu ieguvēji, to vidū  – Samanta Bernāte, kura ieguva žūrijas speciālbalvu pa labāko tautasdziesmas izpildījumu jaunākajā grupā.

Mēs varam būt lepni, ka  I Starptautiskajā Mūzikas olimpiādē piedalījās divas skolnieces no mūsu skolas un atveda  šādus diplomus:

Samanta Bernāte  – Bronzas diploms   jaunākjā  grupā (skolotāja Ilga Millere),

Samanta ieguva arī speciālbalvu par labāko tautasdziesmas izpildījumu jaunākajā grupā;

 

Rebeka Goba  – Bronzas diploms vecākajā grupā (skolotāja Ilga Millere).

Katrs dalībnieks saņēma žūrijas priekšsēdētāja – profesora Olava Ehala parakstītu vēstuli ar vērtējumu un ieteikumiem:

Dārgā Samanta!

          Tev ir tik ļoti skaista balss! Tai ir  precīza intonācija un patīkams, jauks tembrs, īpaši tad, kad tu dziedi augstās notis. Mēs ļoti cienām tavu izvēli – dziedot savas tautas tautasdziesmu – vilkt tautastērpu.

Par tavu kompozīciju – bija ļoti interesanti tas, ka tu tajā iesaistīji „blūza trešo pakāpi”, nākotnē pārdomā par kompozīcijas vienotāku stilu.

Mēs vēlamies pateikties tev par to, ka tu piedalījies I Starptautiskajā Mūzikas Olimpiādē Tallinā 2012! Turpini savu lielisko darbu!

 

Dārgā Rebeka!

Žūrija vēlas uzteikt tavu ļoti skaisto augsto balsi! Brīnumaini ir tas, ka tā ir tik ļoti labi nostādīta jau tagad! Saki paldies savai dziedāšanas skolotājai! Tava dziedāšana bija muzikāli labi izpildīta, un mēs tev silti iesakām turpināt dziedāt.

Tava kompozīcija nedaudz skanēja kā romantiska tautas mūzika un tas bija ļoti labi. Mēs vēlamies tev pateikties par piedalīšanos I Starptautiskajā Mūzikas Olimpiādē Tallinā 2012! Turpini savu labo darbu!