Aicinām uz koncertu!

Afisha02

2019. gada 9. oktobrī, plkst.14:00, VEF Kultūras pilī, Lielajā zālē norisināsies Rīgas mūzikas novirziena skolu koncerts „RĪGAS CRESCENDO”. Koncertā piedalīsies skolēni, skolotāji un absolventi no Rīgas vispārizglītojošajām skolām ar padziļinātu mūzikas apguvi: Rīgas 6. vidusskola, Rīgas 45. vidusskola, Rīgas 88. vidusskola, Rīgas mūzikas internātvidusskola.

Koncerta nosaukumam izvēlēts mūzikas dinamikas apzīmējums crescendo, kas apzīmē pakāpenisku skaļuma palielināšanos. Bet šajā gadījumā tas tiek asociēts ar pakāpenisku skolēnu attīstību.    

Mūzikas profesionāli orientētā virziena programma, vai mūzikas novirziena skolu programma, ir pamatizglītības programmas īpašais veids, kura saturs atklājās Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tradīciju saglabāšanas veicināšanā, apvienojot skolēnu pamatizglītības, kultūrizglītības, pilsoniskās stājas attīstības sekmēšanu, pilnveidojot zināšanas, kompetences un attieksmes latviešu un citu tautu kultūrā, tradīciju apzināšanā un pārmantošanā, veidojot pamatu tālākai, tai skaitā arī muzikālajai izglītībai. Programmas īstenošanas pirmsākumi Rīgas skolās meklējami 20. gadsimta sešdesmitajos gados.  

Koncertā skanēs gan akadēmiskā mūzika, gan tautas mūzikas pārlikumi, gan džeza, roka un popa stila instrumentālā un vokālā mūzika.

 Ieeja ir bez maksas.

Koncerta “Rīgas crescendo” organizatori.