Ielūgums

Screen Shot 2022 09 21 At 20.48.59

Esiet mīļi aicināti ceturtdien, 29. septembrī Rīgas 45. vidusskolas Čiekurkalna filiālē Gaujas ielā 23 uz Ukrainas kultūrai veltītu pasākumu:DIVAS VALODAS – VIENA SIRDS 🇱🇻 🇺🇦
PROGRAMMĀ:

🇱🇻🇺🇦17.30 – Ieskats latviešu un ukraiņu kultūras līdzībās un atšķirībās.

Rīgas Centrālās bibliotēkas Čiekurkalna filiālbibliotēkas un RCB Bērnu literatūras nodaļas (BLN) stāstījums par latviešu un ukraiņu kultūru, kā arī ukraiņu rakstnieces Halinas Vdovičenko grāmatas “36 un 6 kaķi” fragmenta lasījums latviešu un ukraiņu valodā.
🏆18.10 – Čiekurkalna apkaimes svētku laikā izsludinātā avīžu konkursa uzvarētāju apbalvošana.
🎶18.15 – Darjas Leleko koncerts.Publiku dziesmās un dejās iekustinās ukraiņu dziedātājas, mūziķes un aktrises Darjas Leleko uzstāšanās, spēlējot ukraiņu nacionālo mūzikas instrumentu – bandūru.
💙💛18.45 – Sadziedāšanās.Latvijā tapusī ukraiņu folkloras kopa “Naš hor” ar populārākajām ukraiņu tautas dziesmām.Kopā ar čiekurkalnieti – dziedātāju Toniju Dombrovsku notiks latviešu un ukraiņu rotaļas bērniem, kā arī sadziedāšanās, iepazīstot abu tautu iemīļotas dziesmas.
🍴19.15 – Tradicionālo ēdienu degustācija.Vakara noslēgumā klātesošajiem ukraiņiem būs iespēja nogaršot tradicionālos latviešu ēdienus, bet visiem mums – tradicionālos ukraiņu ēdienus.
☝️Visa pasākuma laikā būs apskatāma RCB Bērnu literatūras nodaļas sagatavotā izstāde par ukraiņu kultūru, kā arī sadarbībā ar Ukrainas atbalsta biedrību/Товариство підтримки України veidotā ukraiņu rokdarbu izstāde.
🧦Pasākuma laikā tiks vākti ziedojumi Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri raduši patvērumu Latvijā, aicinām līdzi nest siltās zeķes Ukrainas cilvēkiem un pret ziedojumiem būs pieejami arī Čiekurkalna attīstības biedrības radītie suvenīri.🤝🤝🤝🤝🤝🤝

Pasākums top ciešā sadarbībā – Rīgas Centrālā bibliotēka, Čiekurkalna attīstības biedrība, Čiekurkalna kultūras biedrība Jugoli kopā ar Ukrainas atbalsta biedrība/Товариство підтримки України un pateicoties Čiekurkalna uzņēmēju atbalstam.
Ieeja pasākumā ir BEZ MAKSAS.

Ar cieņu

Sandra Feldmane
Valdes locekle